Pralnia Pelikan Logo

Pranie wodne czy chemiczne? Co wybrać?

Zgromadziło ci się wiele rzeczy do prania? Pranie ubrań razem z pralnią „Pelikan” pozwoli Ci rozwiązać ten spory problem.

W krajach zachodnich od dłuższego czasu powszechną praktyką jest częste korzystanie z pralni wodnych i chemicznych. Możliwe że akurat Ty spotykasz się z tym problemem pierwszy raz?  Warto pomyśleć, jaki sposób prania jest odpowiedni dla twojego  asortymentu który chcesz  akurat wyprać.

pralnia chemiczna i pranie dywanów - Katowice i cały śląsk

RÓŻNICA POMIĘDZY PRANIEM CHEMICZNYM A PRANIEM WODNYM

Po pierwsze to różnica polega na tym, że jeśli chodzi o czyszczenie chemiczne wykorzystujemy technologię przetwarzania, jej zaletą jest to że nie wiąże się to z wykorzystaniem wilgoci, czyli pranie chemiczne to pranie „na sucho”. Większość specjalistów wybiera tą metodę do usuwania szczególnie trudnych plam, szczególnie z odzieży. Praniu na sucho często też poddawane są rzeczy które niszczą się pod wpływem wody, na przykład futro czy odzież skórzana.

Pracownicy „Pralni chemicznej Pelikan” wiedzą o właściwościach każdego materiału, dzięki czemu z łatwością zastosują odpowiednią metodę prana, która  skutecznie poradzi sobie z zanieczyszczeniem.

Po praniu chemicznym, należy pamiętać że asortyment pakuję się zazwyczaj do zamkniętych opakowań, i zaleca się wietrzenie odzieży przed jej założeniem.

Pralnia Pelikan  dba aby Twoją odzież i  samopoczucie, więc pamiętaj aby po każdym praniu chemicznym choć na chwilę przewietrzyć swoją odzież, pomimo tego że zawsze dbamy o to aby była wietrzona zanim zostanie zapakowana i dostarczona do Ciebie.

pralnia chemiczna Katowice, Sosnowiec, Śląsk

Pranie wodne czyli skuteczne odświeżenie garderoby

Pranie wodne specjalizuję się na automatycznym praniu, suszeniu i prasowaniu. Pranie wodne służy do odświeżania asortymentu i przywracania jego pierwotnej formy ewentualnie do prania raczej średnio trudnych plam czy zabrudzeń. W przeciwieństwie do pralnia chemicznego, ta usługa prania wodnego jest dla takich materiałów, które można oczywiście można prać za pomocą wody.

Pranie chemiczne jak i prania wodne można zlecić specjalistą z pralnia-pelikan.pl

Nasz kurier zadba o to, żeby zamówienie było odebrane jak i dostarczone do Ciebie lub punktu odbioru,  w jak najbardziej odpowiednim dla Ciebie terminie.